39 Comments

  1. Iby
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    That whole wheat tortilla is definitely not gluten free!!! Please be more careful in future videos. Even the smallest amount of gluten is very very harmful for celiacs.

    Reply

  2. OMAG STUDIOS
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Omg thank u I recently just went gluten free

    Reply

  3. MiaCat Adventures
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Fantastic thanks for sharing

    Reply

  4. munthus easy recipes
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    👍👍👍

    Reply

  5. kiviloji sweet
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    so thanks

    Reply

  6. Kozickih
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Beautiful and fun to watch, and I really appreciate the effort that went into making them.. but I bet they taste aweful.

    Reply

  7. Stella Luciano
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    The prices are not even close to accurate tho 😂

    Reply

  8. Melynda Praznik
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    The editing was so entertaining! I like how the ingredients were listed and we could watch the process, rather than have a lengthy explanation. 👌

    Reply

  9. Savannah Nason
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Okay so for the first bento I have a few questions? How many calories are in a fat stack of pennies and is that box Keto?

    Reply

  10. Gerald Perry
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    I love this!!!!!!

    Reply

  11. bon bon
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    @2:46 haha, those carrot chips are tiny af.

    Reply

  12. Amanda Hicks
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    I'm assuming the whole wheat tortilla is not gluten free…

    Reply

  13. Maya Chaoui
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Your videos are pure ART!!

    Reply

  14. the kyuminable
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    I am in love with this channel 😙

    Reply

  15. Nikki Breanne
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Great ideas, I love your ideas and videos. My concern though is how are they only $1 boxes? Grapes here in Jax FL are like $3 a pound. 8 oz of cream cheese is .88 cents alone. Any fruits n veggies are not that cheap.

    Reply

  16. glockenrein
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    I click on these for the intro alone, never mind the wonderful recipes. 😄

    Reply

  17. Jamie Granados
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    I am not gonna lie, not only does all these look DELICIOUS AND NUTRITIOUS… those beats are awesome 😉 LOVE all your stuff!!

    Reply

  18. Kaitlinscraftys
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Love this!!!

    Reply

  19. The Person
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    I hate how she says it's only 2.23 or sumthing we all know it costs more

    Reply

  20. The Person
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    raspberries/cantaloupe are expensive no matter what time of the year.

    Reply

  21. Jenny Brown
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    OMG the intro is great xD

    Reply

  22. Donut Yunnie
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    It would be great if nuts weren't that expensive here :c

    Reply

  23. Haley West
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    I’m kinda confused about the budget thing. Can someone explain

    Reply

  24. Emmy
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Thank you very much for this. I have cellaic disease and as a college student it’s hard to find gluten free options at school sometimes. But no I will be using all your tools to help me make these easy and affordable snacks! I enjoyed this video 🙂

    Reply

  25. Sarah Mihail
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Can you do an allergen free video ( no nuts, eggs, sesame, gluten , dairy)

    Reply

  26. Colleen Sarmento
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    did this bitch just put apples in a quesadilla!?

    Reply

  27. Thia Tello
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    You are so helpful ,when it comes time for me to make my lunch.Thank you!

    Reply

  28. ohheyleighannn
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Awesome video

    Reply

  29. Holo It’s Mei
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Still can believe how cheap these where. Awesome job. 😁👍

    Reply

  30. Adison Thompson
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    You should try making rice krispies wit frutie pebbles

    Reply

  31. When Your Pizza Rolls Are Done
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    I love binge watching these at midnight

    Reply

  32. My Name
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    No offense but at least where I live the 1st bento would cost like $10 not $1.33 plus the cost of the bento box

    Reply

  33. LyT-Jacubbz
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Thanks for this I really needed this because all I can eat right now is rice and carrot soup..

    Reply

  34. Elisabeth Senbeta
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    The second lunch was the best 👌👍🥪🍏🍎🍐🍊🍋🍌🍉🍇🍓🍈🍒🍑🍍🥥🥝🍅🍆🥑🥦🥒🌶🌽🥕🥔🍠🥐🍞🥖🥨🧀🥚🍳🥞🥓🥩🍗🍖🌭🍔🍟🍕🥙🌮🌯🥗🥘🥫🍝🍜🍲🍛🍣🍱🥟🍤🍙🍚🍘🍥🥠🍢🍡🍧🍨🍦🥧🍰🎂🍮🍭🍬🍫🍿🍩🍪🌰🥜🍯🥛🍼☕️🍵🥤🍶

    Reply

  35. ifuckinghate cantaloupe
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    Well i know what recipe im not gonna do

    Reply

  36. Julia Gurgel
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    WTF how come there are whole WHEAT tortillas in a so called gluten Free recipes video

    Reply

  37. Otella Hobson
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    ❤👍🙌

    Reply

  38. megan Mena
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    But there's so many calories in these ???

    Reply

  39. Crystal Evans
    September 17, 2019 @ 10:41 pm

    I have to try the pumkpin muffins for myself. They look so good

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *